Jak głosi legenda wszystko zaczęło się od pewnego pięknego dnia...

EDAL - SMAK NA MEDAL

Marka EDAL czerpie pełnymi garściami z natury i wydobywa z niej dla Ciebie smaki oraz dużo pozytywnych właściwości dla Twojego zdrowia.
"Herbatka" "Herbatka" sł. J. Przybora. O, jakżeś bliska chwilko, jesienne pachną kwiaty a my pragniemy tylko już tylko tej herbaty za oknem deszczyk sypnął - arrivederci lato gdy wtem drzwi cicho skrzypną i witaj nam, herbato Tak wdzięczni, że nas darzysz pod koniec już sezonu o Tobie będziem marzyć Twój zapach czule chłonąc a potem syci woni, poprzestaniemy na tym bo doktor nam zabronił picia mocnej herbaty po co, i po co nam żyć kiedy nie będzie, nie będzie nam wolno juz pić herbatki, herbatki...

Nasza historia, nasza jakość:

Firma "EDAL" istnieje od 9 listopada 1992 roku jako spółka cywilna. Celem powstania spółki była produkcja artykułów spożywczych głównie herbat, przypraw i bakalii, handel hurtowy, import-eksport. Pierwsze maszyny produkcyjne zostały zakupione w 1995 roku, a następne w kolejnych latach. W 1996 roku zatrudniono pierwszych przedstawicieli handlowych, oraz zarejestrowano w urzędzie patentowym znak i logo firmy "EDAL", zastrzeżono kilka ważniejszych produktów. W 1998 roku firma uzyskała status Zakładu Pracy Chronionej. W 2001 roku firma "EDAL" została przekształcona w spółkę jawną. Jesienią 2003 roku firma "EDAL" poszerzyła swoją ofertę sprzedaży o produkty firmy "AGROEXIM", oraz przejęła park maszynowy i rynek zbytu tej firmy. W 2004 roku nastąpiła modernizacja i rozbudowa zakładu, wdrożono system jakości HACCP, dostosowując go do wymagań służb sanitarnych i Unii Europejskiej. W latach tych firma korzystała z pomocy funduszy Unii Europejskiej. Obecnie zakład zatrudnia 80 osób. W spółce pracuje 25 przedstawicieli handlowych rozprowadzających produkty na terenie całego kraju. Ponadto firma eksportuje swoje wyroby do krajów Unii Europejskiej, Australii, Kanady i USA. Sukcesy, które firma odnosi to wynik utrzymania wysokiej jakości produktów, ciągłe rozszerzanie i ulepszanie asortymentu, wysoka dbałość pracowników o produkcję i konsumenta.